מחיר מנה
 

דיאטה לפני החתונה

מזל טוב! התארסתם, שמחתם, קבעתם תאריך וסגרתם אולם, ועכשיו בנוסף לכל הלחצים של סידורי החתונה (די׳גיי, צלם, מגנטים, הושבה... ) מתווסף גם הלחץ להספיק להוריד את הקילוגרמים העודפים שצברתם באושר ועושר בחיי הזוגיות עד לחתונה, כדי להראות את הגזרה המהממת שלכם, בשמלה הכי יפה שתלבשו בחייכם. מה חשוב לדעת ואיך להתארגן לקראת המסע לגזרה הנכספת ביום החשוב בחייכם? להלן כמה עצות:

1. תכנון מוקדם: תכננו מספיק זמן מראש. סגרתם אולם? נהדר! בין שאר המטלות שברשימה, אל תשכחו להיכנס לתכנית תזונה ואימונים אותה עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם. ככל שתתחילו מוקדם יותר, כך תוכלו לבחור בתוכנית תזונה מתונה ונוחה יותר שתוביל אתכם בבטחה לגזרה הרצויה. 

2. נזכרתם מאוחר מדיי? לא נורא. חבל, אבל עדיין תוכלו להשיל כמה קילוגרמים מיותרים ולהתחטב לקראת היום הגדול. נשים יוכלו ליישם תפריט של 1,200 קק״ל וגברים 1,500 קק״ל. שימו לב לא להתפתות ולהוריד יותר את הצריכה הקלורית. אתם עלולים לפגוע בבריאות ולהגיע חלשים וחסרי אנרגיות לריקודים. 

ארוחת בוקר לפני החתונה


4. איכלו מספיק ירקות וסיבים. 

5. שתו מים! הרבה מתבלבלים בין תחושת הצמא לרעב, לכן אם נדאג לשתות נוכל לדחות את תחושת הצמא ולנשנש פחות. שתיית מים מספקת תתרום גם להסדרת פעילות מערכת העיכול, במיוחד אם תעלו את כמות הסיבים בתזונה.

6. תהיו יותר פעילים. גם אם ספורט הוא לא הדבר האהוב עליכם, נסו למצוא דרך להיות יותר פעילים ביומיום. קבעו עם חברה/ בן הזוג להליכה של שעה 3-4 פעמים בשבוע, דאגו לחנות קצת רחוק יותר וללכת ברגל עוד כמה דקות לעבודה. השתדלו לעשות סידורים ברגל ולא עם האוטו, קחו את הכלב לטיולים ארוכים יותר, אפילו נקו את הבית בתדירות גבוהה יותר! כל מה שיכול להכניס יותר פעילות לשגרה שלכם- מה טוב.

7. מרגישים שקשה לכם לבד? אל תתביישו להיעזר באיש מקצוע. גם אם אתם ניחנים במשמעת עצמית חזקה וביכולת התמדה, לעיתים קשה להתאים ולהתמיד בתוכנית תזונה חדשה לבדכם. עשו לעצמכם טובה ופנו לתזונאי/ יועץ תזונה והתייעצו איתו לגבי התאמת תפריט. גם כאשר התחלתם את הדיאטה מספיק זמן מראש, לעיתים יש צורך לגוון את התזונה או לוודא שהיא מכילה את כל אבות המזון, המינרלים והויטמינים הנחוצים לכם. לשם כך ישנם בעלי מקצוע שיוכלו לסייע לכם.

הכותבת הינה אורלי ספיבק, יועצת תזונה ובעלת תואר ראשון ושני במדעי התזונה של האוניברסיטה העברית.  לאתר הפייסבוק של אורלי ספיבק

ניתן לפנות גם בטלפון 052-6314326
   
טואול - בניית אתרים